Ana Sayfa / Gaziantep Haberleri

Gaziantep Milletvekilleri mazbatalarını aldılar

Gaziantep Milletvekilleri mazbatalarını aldılar
Gaziantep Haberleri 2023-05-24
" AK Parti, CHP ve İyi Parti'de mazbata sevinci yaşadı. Gaziantep İl seçim kurulunda düzenlenen tören ile mazbataların İl Seçim Kurulu Başkanı Attila Kasapoğlu'ndan alan vekillerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. "

AK Parti, CHP ve İyi Parti'de mazbata sevinci yaşadı. Gaziantep İl seçim kurulunda düzenlenen tören ile mazbataların İl Seçim Kurulu Başkanı Attila Kasapoğlu'ndan alan vekillerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.


Gaziantep Adliyesi'ne giden ilk grup AK Parti oldu. Oldukça kalabalık bir ekiple gelen AK Parti'den sonra, İYİ Parti ve CHP vekilleri mazbatalarını aldı. AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül,  Türkiye demokrasisinin tüm dünyaya örnek olduğunu ifade ederek seçimde kendisine destek veren Gaziantepli hemşerilerine teşekkür etti.

İLK GELEN AK PARTİ VEKİLLERİ OLDU
Gaziantep Adliyesine ilk gelen ekip AK Parti oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Başkanı Ertuğrul Teymur ve partililerin yalnız bırakmadığı vekillerdeki heyecan görülmeye değerdi. 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili seçilen Abdulhamit Gül, M.Eyüp Özkeçeci, Derya Bakbak, Ali Şahin, Mesut Bozatlı, Şehzade Demir, İrfan Çelikaslan ve Bünyamin Bozgeyik mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Attila Kasapoğlu'ndan aldı.

CHP'DE BÜYÜK HEYECAN
İlk kez meclise gidecek olan Av. Hasan Öztürkmen, Melih Meriç ve Av. Ertuğrul Kaya da mazbatalarını aldı. Vekillerin sevinci ve heyecanı görülmeye değerdi. Adliyedeki törene İl Başkanı Neşet Uçar'ın yanı sıra ilçe başkanları da ve partililerde katıldı.


GÜRBAN'IN SEVİNCİ
İYİ Parti'den milletvekili seçilen Mehmet Mustafa Gürban  mazbatasını aldı. Oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlenen Gürban'ı partililer yalnız bırakmadı. Gürban "Ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun Mazbatamızı aldık.  Genel Başkanımız Meral Akşener başta olmak üzere, İl Başkanımız Mehmet Başaran'a ve tüm teşkilatlarımıza Ve oy kullanan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Gaziantep’te efsane olacağız"


GÜL'DEN ÖNEMLİ MESAJ
Gerçekleşen 14 Mayıs seçimlerinin ardından sandıktan AK Parti Gaziantep Milletvekili olarak başarı ile çıkan Abdulhamit Gül, demokrasi tarihine örnek bir seçim yaşandığını dile getirerek, “Vatandaşlarımız demokrasiye sahip çıktı ve çok büyük bir katılımla dünya demokrasi tarihine örnek olacak bir seçim geçirdik. Türkiye’de demokrasi çok güçlü, milletimiz sandığa sahip çıkarak ve oy kullanarak bunu bir kez daha gösterdi. Milletimize canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

9 VEKİL TEŞEKKÜRÜ
Türkiye’de demokrasinin daha da güçlendiğine dikkat çeken Gül, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin her zaman olduğu gibi demokrasisi daha da güçlendi. Biz önümüzdeki dönemde Türkiye Yüzyılı’nı özgürlükler ülkesi yapacağız. Gaziantep’te de çok yüksek katılımla ve büyük teveccüh ile AK Parti’ye, biz milletvekili adaylarına çok güçlü şekilde destek verdiler. Gaziantep AK Parti Milletvekilleri olarak tüm hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Hemşerilerimizi mahcup etmeden, onlar için ve şehir için çalışmaya hep beraber devam edeceğiz. Gaziantep, Cumhur İttifakı’na 9 milletvekili ile destek verdi ve bizler de Cumhur İttifakı olarak da yolumuza devam edeceğiz. Şehrimize, ülkemize hizmeti sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.


ÖZKEÇECİ: HAYIRLI OLSUN
Ak Parti Milletvekili M.Eyüp Özkeçeci ise, "28. Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekilleri olarak mazbata törenimizi gerçekleştirdik. Rabbim, yar ve yardımcımız olsun; aziz milletimizin şahsımıza tevdi ettiği görevi layıkıyla yerine getirmemizi nasip eylesin inşallah. Ülkemize ve Gazi şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.


ÇELİKASLAN: HİZMET İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Seçimde listenin 7'nci sırasında Milletvekili seçilen İrfan Çelikaslan ise "28. Dönem Gaziantep Milletvekili olarak mazbatamızı aldık. Hakka ve Halka hizmet için çalışmalarımıza devam edeceğiz inşallah. Rabbim yar ve yardımcımız olsun"


GAZİANTEP'İN EN GENÇ VEKİLİ
Gaziantep'in en genç vekili ünvanına sahip olan Mesut Bozatlı da mazbatasını aldı. Bozatlı'nın sevinci ve heyecanı görülmeye değerdi. Vekillerin mazbata mutluluğu

Başkan Güzel, Karkamış'a yüksek okul girişiminde bulundu

Başkan Güzel, Karkamış'a yüksek okul girişiminde bulundu

2024-06-02 09:57:58
Kredi kartı asgari ödemeleriyle ilgili iddiaya DMM'den açıklama

Kredi kartı asgari ödemeleriyle ilgili iddiaya DMM'den açıklama

2024-06-02 09:48:13
Emekli nasıl kurban kessin?

Emekli nasıl kurban kessin?

2024-06-01 09:10:31
Kekçe'den Kurban Bayramı uyarısı

Kekçe'den Kurban Bayramı uyarısı

2024-05-31 03:41:20
Öztürkmen'den torpil pozu

Öztürkmen'den torpil pozu

2024-05-26 10:30:01
Sürücü 6 kuralı ihlal etmiş

Sürücü 6 kuralı ihlal etmiş

2024-05-22 04:21:13
Copyright © 2019 Nizip TV